محبوب ترین موتورهای جستجو در سال ۲۰۱۷

بسیاری از کاربران اینترنت برای یافتن وب سایت های موردنظر خود از موتورهای جستجو کمک می گیرند. این افراد به موتور جستجویی احتیاج دارند که نسبت به بقیه از لحاظ سرعت و راحتی کار در شرایط بهتری باشد. وب سایت Statista که یک پورتال آمار آنلاین در زمینه کسب و کار و اطلاعات می باشد […]

بسیاری از کاربران اینترنت برای یافتن وب سایت های موردنظر خود از موتورهای جستجو کمک می گیرند. این افراد به موتور جستجویی احتیاج دارند که نسبت به بقیه از لحاظ سرعت و راحتی کار در شرایط بهتری باشد. وب سایت Statista که یک پورتال آمار آنلاین در زمینه کسب و کار و اطلاعات می باشد ، به تازگی آماری از محبوبیت بهترین و بزرگترین موتورهای جستجو در میان کاربران را منتشر نموده است.

این آمار در دستگاه های مختلف نظیر موبایل ، تبلت ، دسکتاپ و همچنین کنسول های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و طبق نتایج ، در بخش دسکتاپ ، google با ۸۸٫۵% رتبه نخست محبوبیت را به خود اختصاص داده و bing و baidu نیز به ترتیب با ۶٫۹% و ۵٫۹% در رتبه های بعدی قرار گرفته اند موتورجستجوی سابقا محبوب yahoo نیز در این رده بندی ، مقام چهارم را به خود اختصاص داده است.

در بخش تبلت و موبایل نیز google با ۹۵٫۹% در جایگاه اول قرار گرفته است. یاهو ۱٫۹% محبوبیت کاربران را به خود اختصاص داده و bing نیز با ۰٫۹% در رتبه سوم قرار گرفته است و baidu نیز با تنها ۰٫۴% آرا در مکان چهارم جای گرفت.

اما در بخش کنسول تنها سه موتورجستجو وجود دارد که google با ۹۹٫۴% محبوبیت ، به صورت قاطعانه در صدر قرار گرفته و yahoo و bing به ترتیب تنها با ۰٫۳% و ۰٫۱% در رده های دوم و سوم قرار دارند.

search-engines-ranking

این آمار برای مدیران سایت ها از اهمیت فراوانی برخوردار است. از این جهت که آن ها می توانند بازار هدف خود را برای سئو و بهینه سازی سایت مشخص کرده و با بهبود شرایط سایت خود ، باعث بهبود چایگاه سایت در گوگل ، افزایش ترافیک سایت ، افزایش ورودی از موتورهای جستجو و محبوبیت بیشتر سایت شوند.

 

ارسال پاسخ