ضرورت ایجاد وب سایت چیست؟

در این مقاله قصد داریم در مورد ضرورت ایجاد وب سایت صحبت کنیم که گام نخست در جهت مسیردهی به کسب و کار اینترنتی شما به حساب می آید.

پیش از این که شروع به طراحی سایت نمایید ، باید فکر کنید هدف از ایجاد یک سایت چیست؟ در حال حاضر میلیون ها سایت وجود دارد. پس چرا لازم است برای خودتان یک سایت درست کنید؟ همچنین اگر برای شرکتی کار می کنید ، از خودنان بپرسید در بین این همه راهی که برای بازاریابی وجود دارد ، ضرورت ایجاد وب سایت چیست؟

قصد نداریم شما را از ساخت سایت منصرف کنیم ، اما بایستی توجه داشت که در هر پروژه طراحی سایت ، برنامه ریزی و تعیین اهداف ، اولین و مهمترین گام است. بنابراین قبل از هر کار در مورد اینکه چرا باید اقدام به ایجاد وب سایت کنید و قصد دارید به چه هدفی دست پیدا کنید. شرکت ها و افراد مختلف برای ایجاد یک وب سایت ، اهداف تجاری و کاربردی زیادی دارند. یک سایت می تواند شما را با افراد و یا مشتریان دیگر در سراسر جهان مرتبط کند.

اگر ذهن خلاقی داشته باشید می توانید از یک وب سایت برای نمایش دادن محصولات خود ، ارائه گالری تصاویر آنلاین ، دانلود موزیک و یا شعر استفاده کنید. اگر خبرنگار هستید ، یک وبلاگ به شما کمک می کند مطالب خود را برای دیگران به اشتراک بگذارید. در صورتی که خودتان صاحب تجارت هستید ، ایجاد یک سایت معمولا بهترین راه برای بازاریابی محصولات و یا خدمات شرکت شماست.

حتی اگر فقط سرگرمی خاصی دارید ، یک سایت بهترین وسیله برای یافتن افراد دیگری است که علایق مشترکی با شما دارند. تصور کنید شما تنها فردی هستید که در شهر خودتان علاقه مند به یک فیلم یا سوغات خاص می باشید. اما هزاران نفر دیگر در سراسر دنیا مانند ما فکر می کنند و یک سایت می تواند شما را در کنار هم قرار دهد.

 

همه این ها دلایلی هستند که باعث شده اند امروزه کاغذبازی رفته رفته جای خود را به اینترنت می دهد. هزینه های زیاد آن نادیده گرفته می شود و انتشارش در سراسر جهان کاری آسان و ساده به شمار می رود. یک سایت در تمام روز به صورت آنلاین در اختیار همگان می باشد در حالی که کاغذ همیشه و هر روز در اختیار ما نیست. ممکن است روزی نزد ما باشد و روز دیگر در سطل زباله انداخته شود. همچنین انتشار صفحات وب کم هزینه تر از ارسال مطالب نوشتاری است. یک سایت ۱۰۰۰ صفحه ای می تواند به ۱۰ دلار یا کمتر در اختیار همگان قرار بگیرد اما ارسال ۱۰۰۰ صفحه کاغذ به حتی یک نفر ، بیش از این ها هزینه دارد.

اگر بخواهید در یک بروشور چاپ شده تغییری ایجاد کنید ، باید آن را مجددا طراحی و چاپ کنید. اما برای اصلاح بخشی از یک سایت معمولا فقط کافی است در چندفایل کمی تغییر ایجاد کنید که البته کاری آسان می باشد. بنابراین امکان بروز رسانی اطلاعات آنلاین هم برای شرکت های بزرگ و هم برای اشخاص کار ساده ای است که تنها چند دقیقه زمان نیاز دارد. اما بروزرسانی و تغییر در اطلاعات چاپ شده دشوار و هزینه بر است.

از طرفی به طور مثال اگر شما صاحب یک فروشگاه معمولی باشید ، تنها یک ویترین برای جذب مخاطبان خود دارید و مشتریان شما تنها با مراجعه به فروشگاه ، قادر به خرید محصولات شما هستند. در حالی که راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی و رعایت مسائل مربوط به سئو و بهینه سازی و بهبود رتبه الکسا آن ، باعث می شود که شما با کلمات زیادی در موتورهای جستجو نظیر گوگل رتبه خوبی پیدا کرده و مخاطبان زیادی در سراسر دنیا تبدیل به مشتریان سایت شما شوند. در واقع هر کلمه کلیدی جکم یک ویترین و شعبه جدید برای شما ایفا می کنند. این مسئله در مورد سایت های خدماتی ، معرفی و شرکتی نیز صادق است.

 

حال که با ضرورت ایجاد وب سایت آشنا شدید ، بهتر می توانید در مورد نحوه شروع کار تصمیم گیری نمایید.

ارسال پاسخ