روش های ایجاد بک لینک با کیفیت و معتبر

دریافت بک لینک از سایت های معتبر یکی از روش های تاثیر گذار در بهبود وضعیت سئو است، اما زمان ساخت و ایجاد بک لینک باید توجه داشته باشید که در هر سایتی اقدام به ایجاد بک لینک نکنید. ایجاد بک لینک در سایت های بی کیفیت تاثیر عکس روی سئو سایت خواهد داشت. قبل از پرداختن به ایجاد و ساخت بک لینک برای سایت به معرفی بک لینک می پردازیم.

بک لینک چیست؟

بک لینک، لینک سازی یا گرفتن بک لینک از سایت های دیگر برای سایت خودمان است. منظور از لینک، تصویر (تصاویر) یا متنی است که کاربر با کلیک کردن روی آن وارد سایت دیگری خواهد شد. دلیل اهمیت بک لینک در سئوی سایت این است که ربات های گوگل در زمان بررسی صفحات سایت، لینک های صفحه و صفحات لینک شده را نیز بررسی می کند. ربات های گوگل از این فاکتور در رتبه بندی سایت استفاده می کنند. بک لینک دادن یعنی دادن رای اعتماد به سایت و جلب نظر مخاطبانی که وارد سایت شده اند تا مطالب مرتبط را نیز مطالعه و مشاهده کنند. این عمل در صورتی که به درستی و با رعایت اصول سئو صورت پذیرد، در بهبود جایگاه و افزایش ورودی گوگل سایت بسیار موثر است. در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با روش های ایجاد و دریافت بک لینک با کیفیت و معتبر آشنا کنیم.

ساخت بک لینک با کیفیت

آن چه در تعریف بک لینک بیان می شود ایجاد پیوند در سایت های معتبر دیگر به سایت خودمان است. اما لینک دادن به سایت های دیگر و کسب رتبه و انتظار داشتن برای بهبود سئو سایت فراتر از ایجاد یک پیوند است. کسب و کارهای جدید و نوپا که به تازگی اقدام به طراحی سایت می کنند، جلب اعتماد برای گرفتن بک لینک با کیفیت و ایجاد اعتماد کار دشواری است. فراموش نکنید که هر چند این کار دشوار باشد اما به دست آوردن لینک ورودی برای سایت در بهبود سئو سایت، افزایش ترافیک و ورودی سایت مهم و تاثیر گذار است.

ایجاد بک لینک معتبر

چطور بک لینک با کیفیت بگیریم؟

 • اضافه کردن نام برند در لینک: بسیاری از سایت ها زمان تولید محتوا در سایت از نام تجاری (برند) استفاده می کنند. اشاره کردن و درخواست اضافه کردن برند در لینک سریع ترین روش برای گرفتن بک لینک معتبر در سایت است. برای این کار باید وب سایت و وبلاگ هایی که از نام تجاری یا سایت شما بدون لینک دادن استفاده کرده اند، پیدا کنید. برای پیدا کردن این سایت و بلاگ ها از ابزار google Alerts استفاده کنید. در برخی موارد استفاده و نام بردن از نام تجاری در سایت و بلاگ دیگران باعث افزایش اعتبار برای کسب و کار شما می شود، اما برای افزایش بک لینک بهتر است با ارسال یک ایمیل از مدیر سایت بخواهید با ذکر نام تجاری شما به سایتتان نیز لینک بدهد. ارسال در خواست برای مدیر سایت یک بازی برد= برد است که باعث می شود که هم مدیر سایت تجربه کاربری سایت (user experience) را بهبود بخشد و هم کاربران با کلیک کردن روی لینک ایجاد شده وارد سایت شما شوند و ترافیک سایت افزایش یابد.
 • تولید محتوای نقد و بررسی در سایت و ایجاد بک لینک: قبل از پرداختن در مورد اهمیت ایجاد بک لینک با یفیت در مورد اهمیت بررسی محصولات توسط مشتریان می پردازیم. مشتریان به طور کلی به سه دسته مشتریان بالفعل و مشتریان بالقوه و مشتریان وفادار تقسیم می شوند. مشتری بالفعل مشتری است که به شما اعتماد کرده و حداقل یک بار از شما خرید کرده و شانس تبدیل شدن به مشتری بالقوه و مشتری وفادار را دارد. مشتری بالقوه مشتری است که به محصولات و خدمات شما نیاز دارد ولی به سایت شما تاکنون مراجعه نکرده یا نیاز خود را با کسب و کارهای مشابه برطرف کرده است. احتمال جذب این گونه مشتریان شانس تبدیل آنان به مشتری وفادار را افزایش می کند. دلیل تولید محتوای نقد و بررسی درست به همین دلیل است. مشتریان بالقوه قبل از خرید ترجیح می دهند که در سایت های مشابه محصولات را نقد و بررسی کنند. مقالات نقد و بررسی بدون جانب گیری و بدون هدف بازاریابی نوشته می شود و به همین دلیل مورد استقبال کاربران و مخاطبان خاص خود قرار می گیرد. استفاده از این روش علاوه بر برند سازی با قیمت کمتر یک روش ایجاد پیوند مطمئن و معتبر است که کاربران را به صورت مستقیم وارد سایت می کند.
 • لینک های متنی: برخی از سایت ها و بلاگ ها ضمن تولید محتوای تخصصی برای سایت خودشان، قسمتی از مقالات مرتبط از سایت های دیگران را در سایتشان منتشر می کنند و به مخاطبان پیشنهاد می دهند تا برای خواندن ادامه مقالات معتبر وارد لینکی که قرار داده شوند. این گونه پیوندها (لینک ها) به صورت متنی در بین متون دیگر قرار می گیرد، به همین دلیل به این گونه لینک ها، لینک متنی گفته می شود. اهمیت دیگر این گونه لینک ها این است که موتورهای جستجو به این لینک سازی ها اهمیت و اعتبار بیشتری می دهند و هم یکی از روش های مطمئن در بهبود سئو سایت محسوب می گردد.
 • مرجع باشید: دلیل عمده مزیت مرجع بودن این است که مراجعه سایر سایت ها و بلاگ ها به سایت شما بیشتر می شود و از طرفی افراد می توانند به صورت مستقیم و بدون این که از آن ها بخواهید حتی روزانه به سایتتان لینک بدهند. اهمیت بهره وری از این روش این است که باید به روز باشید. اخبار و اطلاعات و آموزش های به روز، مقالات با کیفیت را باید به دست آورده، در صورت نیاز تحلیل کرده و در سایتتان منتشر کنید. در ابتدای فعالیت حتی می توانید از خبرنگاران و وبلاگ نویسان فعال در عرصه های مرتبط و متناسب با کارتان بخواهید که مطالب و مقالات سایت شما را بخوانند و در صورت موافقت در سایتشان به شما لینک دهند.
 • بروز رسانی محتوای قدیم: محتواهای قدیمی جواهرند. یکی از چالش های اساسی در زمینه تولید محتوا پیدا کردن محتوای منحصر به فرد و جدید است. اما زمانی که محتوای قدیمی در سایت داشته باشید تنها با مراجعه به صفحات قبلی سایت می توانید محتوای قدیمی را به روز رسانی کنید و در صفحات اصلی سایت به محتواهای قبلی لینک دهید. برای این مورد هم می توانید از وبلاگ نویسان بخواهید که به سایتتان لینک بدهند یا آن را در شبکه های اجتماعی منتشر کنند.
 • بک لینک رایگان با استفاده از تصاویر: بسیاری از کاربران ترجیح می دهند به جای وقت گذاشتن برای خواندن متن و مقالات سایت تصاویر سایت را مشاهده کنند، به همین دلیل امکان دارد متون مقاله را نخوانند و لینک های متنی را نبینند. برای این کار تصاویر جدید و منحصر به فرد و اینفوگرافیک طراحی کنید و لینک های با کیفیت در سایتتان دریافت کنید. در صورتی که در سایتتان مقالات علمی منتشر می کنید به جای طراحی اینفوگرافیک، از نمودارهای خطی و گراف های برای نشان دادن اطلاعات و آمار علمی، یا الگوهای داده ای استفاده کنید.
 • استفاده از سایت های دایرکتوری: سایت های دایرکتوری مثل دفترچه یادداشت هایی هستند که هر زمانی بخواهیم می توانیم به آن ها مراجعه کنیم و اطلاعاتی که لازم داریم را استخراج کنیم. استفاده از سایت های دایرکتوری دو مزیت ویژه برای سایت دارد:
 • یکی از بهترین روش های بهبود سئو محلی سایت به شمار می رود.
 • کمک می کند تا کاربران بیشتری با کسب و کارتان آشنا شوند و به سایت مراجعه کنند. به عبارتی دیگر باعث افزایش ترافیک سایت شما می شود.

 

لینک سازی

برای ایجاد دایرکتوری می توانید در دایرکتوری هایی که گوگل تایید کرده مانند DMOZ ،Yelp ،google my business ثبت نام کنید. این دایرکتوری ها خارجی هستند ولی می توانید دایرکتوری های ایرانی را برای کسب و کار خودتان پیدا کنید.

 • استفاده مجدد از لینک های شکسته: وب سایت های زیادی هستند که در حوزه کاری مرتبط با حوزه کاری شما فعالیت می کنند. به این سایت ها مراجعه کنید و بررسی کنید که اگر دارای لینک های شکسته به منابع خارجی هستند از آن ها در خواست کنید که صفحات مورد نظر شما لینک دهند. این کار علاوه بر دریافت بک لینک رایگان برای شما، برای سایت مبدا نیز حائز اهمیت است و جزء موارد سئو شناخته می شود.
 • پیدا کردن صفحات ۴۰۴: طبیعی است که برخی از صفحات سایت های مرتبط با کسب و کار شما از دسترس خارج شده باشد و پیغام ۴۰۴ را مشاهده کنید. این گونه صفحات نیز به شما کمک می کند تا از مدیر سایت بخواهید تا در آن ها مقالات شما را منتشر کنند و به شما لینک بدهند. برای پیدا کردن صفحات ۴۰۴ کافی است که با استفاده از ابزار رایگان brokenlink check این صفحات را پیدا کنید و به مدیر این سایت ها پیغام دهید تا در لینک های شکسته به شما لینک دهند.

سخن پایانی

بک لینک یکی از بهترین روش های تایید شده برای بهبود وضعیت سایت است. اما باید توجه داشته باشید که در صورت لینک سازی اسپم و بی کیفیت اثر عکس روی سایت خواهد داشت و رتبه سایت کاهش پیدا می کند. روش های معرفی شده در بالا جزء تکنیک های ثابت شده و معتبر است که به می توانید به روشی معتبر از سایت های معتبر بک لینک معتبر بگیرید.

 

ارسال پاسخ