حمله هکرهای کره شمالی و روسیه به شرکت های تحقیقاتی کرونا

مایکروسافت در گزارشی اعلام کرده است که هکرهای تحت حمایت روسیه و کره شمالی طی چند روز اخیر شرکت های تحقیقاتی در زمینه ویروس کرونا را مورد هدف قرار داده و تاکنون موفق به هک کردن چند سیستم آنها شده اند. به بیان مایکروسافت تعداد این شرکت ها که مورد حمله قرار گرفتند در مجموع 7 شرکت میرسد.

این شرکت ها شامل شرکت های تحقیقاتی بیماری کرونا، سازندگان کیت های آزمایشگاهی، تولید کنندگان واکسن، داروسازان و از کشور های مختلفی مانند کانادا، هند، فرانسه و… هستند.

طبق بیانیه مایکروسافت، گروه strontium که از سمت روسیه پشتیبانی میشود، یکی از هکرهایی میباشد که شرکت های تحقیقاتی covid-19 را مورد حمله قرار داده و اطلاعاتی از قبیل نام کاربری و رمز عبور را استخراج کرده است.

واکسن کرونا

با توجه به گسترش این حملات در روزهای اخیر، چندین سازمان دولتی آمریکایی به بیمارستانها و شرکت های ایالات متحده هشدارهایی ارسال کرده است. این گروه های هکری با وجود مقابله مایکروسافت با آنها، به مراکز دیگر از جمله بیمارستانهای اسپانیا، فرانسه، تایلند و … نیز حملاتی انجام داده اند.

علاوه بر strontium، چند گروه دیگر از جمله Cerium به وسیله جعل هویت کارکنان و Zinc با استفاده از جعل پیشنهادات شغلی -به بیان شرکت مایکروسافت- با پشتیبانی دولت کره شمالی، کلینیک های تحقیقاتی Covid-19 و کلینیک های آزمایشات بالینی را مورد حمله قرار داده اند.

برای مقابله با این مشکلات، شرکت مایکروسافت اقداماتی از قبیل مسدود کردن برخی از حملات توسط سپرهای امنیتی انجام داده است ولی همچنان این حملات گسترش یافته و شرکت های مختلفی را در بر میگیرد.

 منبع : برتینا

گردآوری : زیزی گو

ارسال پاسخ