تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی در سایت

یک چالش مهم که همواره برای مدیران سایت ها وجود دارد ، نمایش اعداد به صورت فارسی یا انگلیسی در سایت است. این مقاله ، نحوه تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی و همچنین تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی را به همراه یک کتابخانه ساده ، به شما معرفی می کند.

تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی و بالعکس ، یک تکنیک مهم در طراحی سایت به شمار می رود. بسیاری از مدیران سایت ها انتظار دارند اعداد در سایتشان به صورت فارسی (و نه لاتین) نمایش داده شود. این عمل تاثیر خاصی در سئو و بهینه سازی سایت ندارد ، اما از آنجایی که گاهی اوقات نیاز به اعتبار سنجی اعداد داریم ، بایستی حتما اعداد را به صورت انگلیسی استفاده کنیم. چرا که عبارت با قاعده برای اعتبار سنجی اعداد انگلیسی بکار می رود.

پس اگر یک کاربر در هنگام پر کردن فرم موجود در سایت، به طور مثال شماره تلفن خود را با اعداد فارسی وارد کند ، برای اعتبار سنجی آن ، باید ابتدا اعداد وارد شده را به انگلیسی تبدیل کرده و بعد از تائید ، در پایگاه داده سایت ذخیره کنید. همچنین برای نمایش مجدد این عدد ، می توانید در صورت نیاز ، اعداد انگلیسی ذخیره شده را به فارسی تبدیل کرده و آن ها را در سایت مورد استفاده قرار دهید. این عمل حتی ممکن است باعث بهبود تجربه کاربری سایت شده و بر روی افزایش بازدید سایت شما موثر باشد.

برای تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی و بالعکس ، کافیست تا کتابخانه latin2Arabic.jquery.jsرا دانلود کرده و فایل جاوا اسکریپت موجود در پوشه مربوط به کدهای خود قرار دهید. سپس آن را به شکل زیر به صفحه سایت خود اضافه کنید:

حال با استفاده از تابع زیر ، می توانید اعداد انگلیسی را به فارسی تبدیل نمایید:

 

تابع زیر نیز ، برای تبدیل تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی به کار می رود:

تابع دیگری که در هنگام استفاده از کتابخانه مخصوص تبدیل اعداد فارسی به انگلیسی و تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی در اختیار شما قرار می گیرد ، تابعی است که به کمک آن می توانید اعداد به کاراکتر HTML Entity تبدیل کنید:

 

دانلود فایل

ارسال پاسخ