تاثیر سئو سایت در کاهش رتبه الکسا

سایت ها هنگامی که از رتبه الکسای بسیار مناسبی برخوردار باشند، می توانند هزینه بالاتری را بابت تبلیغات بنری و بک لینک دریافت نمایند.

تمامی مدیران سایت و وبمسترانی که مسائل مربوط به سئو و بهینه سازی سایت را بر روی وب سایت خود پیاده سازی می کنند ، به دنبال راهی برای بهبود کسب و کار اینترنتی خود هستند. این کسب و کار می تواند در قالب ارائه خدمات و یا فروش محصول باشد. بهبود سئو سایت باعث تغییر وضعیت سایت و نتایج جستجوی گوگل و در نتیجه افزایش ترافیک سایت و افزایش ورودی از گوگل می شود. در این مقاله می خواهیم بدانیم تاثیر سئو سایت در کاهش رتبه الکسا چگونه است؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چگونگی کاهش رتبه الکسا

اگر شما دارای وب سایت هستید خیی مهم است که از معتبر بودن آن اطمینان پیدا کنید. با این وجود اعتبار مفهومی مبهم میباشد، مخصوصا اگر به تازگی به بلاگ نویسی مشغول شده اید.معمولا، سایت‌هایی که دارای ترافیک زیاد هستند، ‌پایگاه داده طرفداران، لینک‌های پشتیبانی در سایت‌های دیگر و سئوی قوی دارند، معتبرتر از سایر سایت‌ها میباشد. رتبه شما در الکسا نشانه ی عملکرد خوب سایت شما در مقایسه با مابقی سایت‌های دنیا، مخصوصا سایت‌های رقبا میباشد.

رتبه الکسا معیار مهمی برای سایت ها میباشد و نحوه میزان محبوبیت سایت را نشان میدهد. سایت alexa.com به همه ی سایت‌ها عددی را اختصاص داده که اصطلاحا رتبه الکسا نام دارد. اگر تبلیغ کننده ای بخواهد از سایت شما خریدی انجام دهد احتمالا رتبه الکسای شمارا چک خواهد کرد.

رتبه الکسا

رتبه الکسا یا Alexa rank عددی میباشد که میزان محبوبیت سایت شما را نسبت به مابقی سایت‌ها نشان می‌دهد. در نتیجه رتبه الکسا نه تنها به ترافیک سایت ما بلکه به رتبه سایت دیگران هم بستگی دارد.

الگوریتم الکسا داده‌های سایت را با مابقی سایت‌ها مقایسه کرده که بیشتر بر سه ماه اخیر توجه دارد و به این ترتیب یک مقایسه برای تعیین اعتبار سایت‌میباشد. همچنین سای هایی که بازدید کننده ندارند و یا تازه کار هستند اصلا در فهرست رتبه بندی الکسا نمیباشند تا زمانی که الکسا از آن ها داده جمع آوری کند.

هرچه عدد رتبه الکسا کوچک‌تر باشد سایت ما موفق‌تر و محبوبتر خواهد بود. پس منظور از بهبود رتبه الکسا در واقع کاهش رتبه الکسا میباشد. برای مثال اگر رتبه الکسای سایتی ۱۰۰۰باشد، یعنی ۹۹۹ سایت دیگر وجود دارند که مخاطبان بیشتری را دارا میباشند. حال رتبه آلکسا با توجه به میانگین رتبه سه ماه اخیر نمایش داده می‌شود. پس چنانچه یک روز ترافیک خیلی زیادی را در سایت خود دارا بودید توقع نداشته باشید بلافاصله تاثیر زیادی بر رتبه الکسای سایت داشته باشید.

 

رتبه الکسا

اهمیت رتبه الکسا

رتبه الکسا نشانه جایگاه سایت شما میباشد، این رتبه جایگاهتان را نسبت به رقبا نشان میدهد. همچنین به شما نشان میدهد که چه میان سایتتان ارتقا یافته. حال اگر سایتتان رتبه بالایی نسبت به رقبا ندارد باید یک استراتژی جدی برای سایتتان طراحی کنید.رتبه پایین تر در الکسا به معنی از دست دادن فرصت درآمدزایی شما میباشد. بسیاری از سرمایه گذاران و تبلیغ کنندگان علاقه دارند برای سایت هایی سرمایه گذاری کنند که ترافیک زیادی دارند و تقریبا رتبه اول را دارا میباشند.

نقش رتبه الکسا بر درآمد سایت

بسیاری از سایت ها مانند سایت های خبری و دانلودی ، اخبار و مطالب خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند. اینگونه سایت ها برای کسب درآمد ، بنرهای تبلیغاتی و لینک دیگر سایت ها را در سایت خود قرار می دهند و از آن ها هزینه ماهیانه دریافت می کنند. در این حالت طبیعی است که تاثیر سئو سایت در کاهش رتبه الکسا یکی از مواردی است که برای مدیران سایت های خبری و دانلود سنتر امری مهم و حیاتی به شمار برود. اینگونه سایت ها هنگامی که از رتبه الکسای بسیار مناسبی برخوردار باشند ، می توانند هزینه بالاتری را بابت تبلیغات بنری و بک لینک دریافت نمایند. به این دلیل است که رتبه الکسای عالی یعنی تعداد کاربر فراوان و دیده شدن بیشتر تبلیغ.

هنگامی که سئوی سایت (هم سئو داخلی و هم سئو خارجی) به درستی رعایت شده باشد ، رفته رفته ارزش دامنه (Domain Authority) افزایش پیدا می کند. در این حالت هر مطلب سایت که سئو داخلی آن به درستی رعایت شود ، به سرعت جایگاه مناسبی را در نتایج جستجوی گوگل و سایر موتورهای جستجو نظیر بینگ و یاهو به دست می آورد. بدین ترتیب ، سایت کاربران فراوانی را از موتورهای جستجو دریافت می کند که تعداد زیادی از آن ها دارای تولبار الکسا هستند. همین مسئله نیز باعث کاهش رتبه الکسا سایت در دراز مدت می گردد. در این حالت اگر سایت خود را نیز در الکسا به ثبت برسانید ، می توانید از رتبه بهتری در الکسا بهره مند شوید.

 

نقش رتبه الکسا بر درآمد سایت

۷ روش برای بهبود رتبه الکسا

در این بخش ۷ روش برای بهبود و ارتقای زتبه الکسا معرفی میکنیم.

۱- تولید محتوای داغ

بخش مهمی از کسب رتبه بالا در الکسا به تعداد بازدیدها از سایت و زمان صرف‌شده هر کاربر در سایت بستگی دارد، تهیه محتوای جذاب بسیار مهم میباشد. محتوای قوی به شما کمک خواهد کرد تا بک‌لینک‌های زیادی در مابقی سایت‌‌‌ها به‌دست آورید. وقتی سایت‌های دیگر لینک سایت شما را در اختیار مخاطبان خود میگذارند، اعتبار سایت‌ شما نزد کاربران افزایش پیدا میکند.

بسیاری از وب‌مسترها برای سایت محتوا تولید می‌کنند، ولی قبل از تولید محتوا به اندازه کافی تحقیق ننکرده و نمیدانند که چه موضوع‌هایی داغ هستند و برای بازدیدکنندگان سایت جذاب‌تر میباشند. محتوای جذاب میتواند تعداد بازدید از سایتتان را بالابرده و رتبه سایتتان را افزایش دهند.

۲- هدایت از رسانه های اجتماعی

از هر فرصت کوچکی که دارید برای ترافیک سایتتان استفاده نمایید. برای مثال هر وقت که شما مطلب جدید را در سایتان بارگذاری میکنید آن را در رسانه های اجتماعی نیز اعلام کنید. همچنین یکی از بهترین روش ها برای هدایت افراد به سایتتان میتواند استفاده ز استوری های اینستاگرام باشد. البته شما زمانی توانایی نصب لینک در سایتان را دارید که حداقل ۱۰۰۰۰ فالوئر داشته باشید. شما میتواید در کانال های تلگرام و یا در لینکدین که برای هر تخصصی که بخواهید میتوانید افراد را جستجو کنید، نیز استفاده کنید.

۳- ایمیل مارکتینگ

شما میتوانید هر هفته از طریق ایمیل سایتتان را برای افراد به اشتراک گذاشته و افراد را تشویق به بازدیداز سایتتان کنید.

۴- تبلیغات پولی

از تبلیغ های پولی برای برای کسب و کار خود استفاده کنید و بودجه ای را به بخش تبلیغات در سایت های دیگر اختصاص بدهید. سعی کنید تبلیغات دارای کلیک باشد چرا که بازخورد تبلیغ های کلیک بیشتر از انواع دیگر میباشد.

۵- افزایش تعداد صفحات مشاهده شده کاربران

یکی از راحت ترین و بهترین راه‌ها برای بهبود رتبه الکسا اینست که کاری کنیم هر بازدیدکننده صفحات بیشتری از سایت را ببیند؛ در این صورت با همان ترافیک قبلی، می‌توان رتبه بهتری کسب نمود.

 

7 روش برای بهبود رتبه الکسا

۶- نصب کردن Alexa Toolbar

سایت الکسا با دقت نمیتواند ترافیک سایت را تخمین بزند در نتیجه اگربر روی مرورگر شما Alexa Toolbar نصب باشد و از هما مرورگر سایتتان استفاده نمایید. این مورد باعث میشود که تمامی اطلاعات شما برای الکسا فرستاده شده و رتبه سایتتان بهبود میابد.

۷٫ بهبود سئو سایت

اگر کیفیت سئو سایت و افزایش رتبه سایت در گوگل کار کنیم، ترافیک رایگان بیشتری از طریق گوگل به سایت ما می آید. همین موضوع نیز باعث بهبود رتبه ما در الکسا میشود. فقط این راهکار نیازمند زمان میباشد و نمی‌توان توقع کاهش سریع رتبه الکسا را داشت، ولی راهکاری همیشگی و ارزشمند میباشد که در درازمدت تاثیر را روی سایت شما میگذارد. گرچه رتبه الکسا ارتباطی با بهینه‌سازی موتور جستجو سئو ندارد، اما نشانه بی‌اهمیت بودن آن هم نمیباشد. وقتی سایت‌تان به‌خاطر داشتن یک موضوع خاص رتبه بالایی در گوگل دارد، احتمال اینکه بازدیدکنندگان احتمالی هنگام جستجو درباره آن موضوع سایت شما را هم پیدا کنند، بسیار زیاد میباشد که منجر به جذب بازدیدکنندگان بیشتر می‌شود.

آیا کسب رتبه بهتر دشوار است؟

در ارتقای رتبه الکسا جایگاه فعلیتان بسیار مهم است چرا که برای مثال اگر شما الان رتبه سایتتان ۲۵ میلیون باشد با جذب تنها ۱۰۰ بازدید کننده شما میتوانید به جایگاه بسیار بالاتری دست پیدا کنید. اما اگر شما رتبه ۱۰۰ در الکسا باشید ۱۰۰ کاربر تاثیر چندانی روی رتبه شما ندارد.

چطور با رتبه بالا در سایتتان به در آمدزایی برسید؟

همزمان که شما رتبتان در سایت الکسا افزایش پیدا میکند، گزینه هایی برای درآمدزایی به دست خواهید آورد. از جایی که تبلیغ کنندگان و سرمایه گذاران برای ارزیابی کسب و کار شما به رتبه شما در الکسا توجه میکنند. رتبه بالا مساوی با درآمدزایی بیشتر است.
همینطور شاید یکسری از سایت‌ها تمایل داشته باشند، مطالب‌ خودشان را به‌عنوان پست مهمان در سایت شما انتشار بدهند و می‌توانید در ازای این کار هم پول دریافت کنید.

ارسال پاسخ