بهبود جایگاه سایت در گوگل با روش های اصولی

در صورتی که شما تمایل داشته باشید در رابطه با بهبود جایگاه سایت در گوگل اقدام جدی به عمل آورید ، باید بدانید که می توانید از طریق در نظر گرفتن راهکارهای اصولی این موقعیت را برای وب سایت خود فراهم آورید. بر این اساس ضروری است راجع به نکات مهم و کاربردی جهت بهبود رنک گوگل برای سایت خود اطلاع کافی پیدا کنید. با زیزی گو همراه باشید تا در ادامه به مهم ترین موارد این راهکارها اشاره کنیم.

بهبود جایگاه سایت در گوگل بسته به موارد مختلفی دارد که باید به آنها توجه کرد. در ادامه می خواهیم روش هایی را به شما معرفی کنیم که بیشترین تاثیر را می تواند در جایگاه سایت شما داشته باشد.

سایت شما فرقی نمی کند که خدماتی است یا فروشگاهی یا محتوایی! مهم این است که در گوگل از جایگاه مناسبی برخوردار باشد و تا زمانیکه با کلمات مناسبی در گوگل بالا نباشد نمی تواند ورودی خوبی را تجربه کند.

گوگل یک راه تبلیغات و بازاریابی درون گرایی خوب در قرن ۲۱ به حساب می آید که می توان با روش هایی مثل تبلیغات متنی، بنری یا رپورتاژی وارد سایت شما شده و به دنبال محصولات یا خدمات شما باشند.

در ادامه به فاکتورهایی که می تواند اثرگذار باشد می پردازیم:

ارزیابی رتبه فعلی سایت

برای اینکه بتوانید تصمیمات جدیدتری را اتخاذ کنید، نیازمند آن هستید که وضعیت فعلی سایت خودتان ارزیابی کرده که این کار توسط گوگل سرچ کنسول و ابزارهای بررسی سئوی دیگر نیز قابل انجام است.

ارزیابی رتبه فعلی سایت

ارزیابی پارامترهای مهم

پارامتر های مهمی وجود دارند که باید در سایت خود ارزیابی کنید و از آنها مطمئن شوید. این فاکتورها عبارتند از:

  1. ترافیک ارگانیک
  2. نرخ تبدیل ترافیک ارگانیک
  3. رتبه بندی کلمه کلیدی برای کلمه تجاری

اطمینان از ریسپانسیو بودن سایت

در سال های اخیر، گوگل به ریسپانسیو بودن صفحات در سطح وب بسیار حساس شده و در صورتی که صفحه ای از سایت یا کل سایت به طور درست ریسپانسیو نباشند نمی توانند جایگاه خوبی را در گوگل دریافت کنند.

 

شما می توانید با استفاده از ابزارهایی که در این خصوص موجود است از موبایل فرندلی بودن سایت خود مطلع شده و چنانچه لازم باشد بهینه سازی سایت خود را مطابق موبایل اجرا نمایید.

اطمینان از ریسپانسیو بودن سایت

مشخص کردن و بهبود جریمه های فعلی

بعد از آنکه یک سری از پارامترهای مهم را برای بهبود جایگاه ارزیابی کردید، نوبت به این می رسد که سایت خودتان را براساس جریمه ها و کمبودهایی که دارد مورد نقد و بررسی قرار دهید.

این موضوع از این نظر اهمیت دارد که هیچ راهی برای ارتقا و لینک سازی به شکلی مناسب برای آن دسته از وب سایت هایی که به لحاظ فنی سالم محسوب نمی شوند وجود ندارد. یکی از روش هایی که می توانید در راستای بهبود جایگاه سایت در گوگل از طریق آن پنالتی سایت خود را مشخص نمایید چک کردن لینک های داخلی و خارجی و بهره گیری از انکر تکست های متنوع است.

استفاده از تبلیغات همسان برای محتوای سایت

میتوان گفت که زمان زیادی بود که تبلیغات همسان و سئو بر روی هم اثر مثبت خوبی می گذاشتند اما زیاد باهم ارتباط نداشتند، به همین خاطر این دو را خیلی از کاربران جدا می دیدند تا اینکه اثر تبلیغات همسان یا بومی اثرش را چندین برابر روی مخاطبین گذاشت.

ولی امروزه نیز شمار زیادی از کسب و کارها این دو راهکار ارتقای محتوا یعنی تبلیغات همسان و سئو را در کنار هم می بینند اما با توجه به تفاوت های موجود در اجرای این دو روش شاهد آن هستیم که یک هم پوشانی و ارتباط میان این دو ایجاد شده است و از این طریق می توانند یکدیگر را تکمیل نمایند.

 

شما می توانید اطلاعات لازم در رابطه با نحوه اجرای تبلیغات همسان را از منابع موجود کسب نموده و از آن ها در جهت بهبود جایگاه سایت در گوگل استفاده نمایید.

استفاده از تبلیغات همسان برای محتوای سایت

بهبود سئوی سایت با سرچ کلمات کلیدی

یکی از راههایی که برای بهبود جایگاه سایت در گوگل موثر هست، بهبود سئوی سایت به صورت اصولی می باشد. از مهم ترین مواردی که روی سئوی داخلی سایت و سرچ صحیح کلمات تاثیرگذار هست می تواند از موارد زیر باشد:

  1. متوجه شوید کاربران از طریق سرچ چه کلماتی به سایت شما دسترسی پیدا می کنند.
  2. بر روی رقبای خود متمرکز شوید.
  3. آن دسته از کلمات کلیدی را که رتبه پایین تری دارند تقویت نمایید.

افزایش رنک گوگل با بهره گیری از سئوی داخلی

بعد از آن که کلمات کلیدی مناسب برای کسب و کار خود را مشخص کردید زمان آن است که برای بهبود سئوی داخلی سایت خود اقدام نموده و از این طریق شاهد بهبود جایگاه سایت در گوگل برای وب سایت خود شوید. فاکتورهای مهمی که باید به آن ها توجه کنید:

  1. بهبود عنوان صفحات
  2. استفاده از schema
  3. داشتن نقشه سایت

افزایش رنک گوگل با بهره گیری از سئوی داخلی

استفاده از کلمات کلیدی در تولیدمحتوای مرتبط

شما می توانید به منظور بهبود جایگاه سایت در گوگل اقدام به بهبود کلمات کلیدی آموزشی نموده و از طریق نوشتن محتواهای مفید و با جزئیات به همراه متا تایل و متای توضیحات به افزایش رنک رتبه وب سایت خود کمک کنید.

لینک سازی اصولی و صحیح

لینک سازی تاثیر بسیار زیادی بر افزایش رنک گوگل و بهبود جایگاه سایت در گوگل می گذارد. شما می توانید به این منظور از طریق لینک سازی انکر تکست، لینک دادن به تصاویر و استفاده از لینک های شبکه های اجتماعی وارد عمل شوید.

 

لینکسازی اصولی و صحیح

تشویق کردن کاربر به خواندن مطالب بیشتر

این مورد شاید از طریق لین کسازی داخلی موثر باشد ولی از راه های دیگر مثل لینک دادن در سایدبار و حتی استفاده از بنرهای زیبا برای هدایت کاربران به محتواهای مهم به نظر حیاتی می رسد. این راهها از جنبه های مختلفی می تواند در نظر گرفته شود. به عنوان مثال ارجاع کاربران به دیدن یک ویدئو در صفحه دیگری از سایت یا نظرخواهی از آن ها درباره موضوعات مرتبط با سایت نیز میتواند یک تکنیک خیلی خوب برای جذب کاربر باشد.

همچنین ترکیب روش های بالا و بروز بودن دانش مدیر سایت در بهره گیری از این موارد نیز می تواند راهگشای کسب و کار آنلاین باشد. پس این مورد را حتما جدی بگیرید و دانش خود را از طریق منابع مختلف بروز نگه دارید.

نظر شما درباره بهبود جایگاه سایت در گوگل چیست؟ آیا راه دیگری میشناسید؟ آیا می توان راهی را پیدا کرد که از طریق شبکه های اجتماعی و ارجاع آن به سایت ترافیک را بالاتر برد؟ آن را با زیزی گو به اشتراک بگذارید.

ارسال پاسخ