افزایش ترافیک سایت با شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۱

ترافیک وب سایت جریان حیاتی تجارت های آنلاین محسوب می شود. استفاده از ابزار رایگان شبکه های اجتماعی، از راه های پر بازده و مهم بهبود بازدید سایت به شمار می آیند. چرا استفاده از این ابزار منجر به افزایش فروش میشوند؟ در کدام شبکه های اجتماعی باید فعال باشیم؟ ۳ پیشنهاد اختصاصی زیزی گو در استفاده هدفمند از شبکه های اجتماعی چیست؟

چرا افزایش ترافیک سایت با شبکه های اجتماعی باعث افزایش درآمد و فروش می شود؟

اولین دغدغه هر صاحب کسب و کار آنلاینی، افزایش ترافیک و بازدید سایت به شیوه های گوناگون است. چرا که بهبود بازدید سایت باعث افزایش رتبه و جایگاه میشود. بهبود جایگاه در میان رقبا در نهایت موجب افزایش درآمد کسب و کار خواهد شد. اهمیت شبکه های اجتماعی در افزایش ترافیک سایت در سال ۲۰۲۱ بیشتر از هر زمانی شده.

وب سایت یک شریان حیاتی برای تجارت های آنلاین محسوب میشود. اما جذب مخاطب با ترافیک به سایت یک چالش است. چرا افزایش ترافیک مهم است؟ پاسخ خیلی ساده است، مقایسه کسب و کار آنلاین خودتون رو با نسخه سنتی در نظربگیرید. چه عواملی باعث جذب افراد به مغازه ها یا کسب و کارهای سنتی می شود؟ چه افرادی بعد از بازدید و پرسش، خرید هم میکنند؟ چه عواملی باعث فروش و درآمد بیشتر یک کسب و کار نسبت به رقیبان میشود؟

ابتدا لازم است با مفاهیم پایه ای افزایش ترافیک سایت آشنا باشیم. سپس به بررسی نقش شبکه های اجتماعی در افزایش ترافیک سایت خواهیم پرداخت. در نهایت چند پیشنهاد اختصاصی با توجه به تجربیات تیم زیزی گو در این زمینه ارائه شده است. کسب بازدید (ترافیک) سایت به چه معناست؟

ترافیک سایت چیست؟

تصور کنید صاحب یک فروشگاه فیزیکی در یکی از خیابان های پر رفت و آمد هستید. هرروزه آدم های زیادی از خیابانی که شما در آن حضور دارید عبور میکنند. اما آیا همه این افراد از فروشگاه شما هم دیدن میکنند؟ به طور خلاصه، منظور از ترافیک سایت افرادی هستند که به فروشگاه ما توجه میکنند. اما آیا همه افراد وارد مغازه شده و خرید میکنند؟

انواع ترافیک سایت

آیا همه کسانی که تابلو کسب و کارتان میبینند مشتری شما هستند؟ آیا همه کسانی که وارد محیط مغازه میشوند مشتری هستند؟برای جذب مشتریان در یک فروشگاه سنتی از چه روش هایی استفاده میکنیم؟ در روش سنتی تلاش میکنیم که با ابزارهای مختلف (انتخاب محیط متناسب کسب و کار، تابلو متناسب و …) افراد بیشتری را جذب کنیم تا وارد محیط مورد نظرمون بشن. منظور از ترافیک سایت تعداد افرادی است که وارد محیط وب سایت ما میشوند. البته تمامی افرادی که وارد محیط میشوند، مشتری و مخاطب مورد نظر ما نیستند که ترافیک بی هدف محسوب میشوند.

منظور از ترافیک هدفمند چیست؟

افراد زیادی به واسطه مشاهده تابلو، تبلیغات محیطی و غیره احتمالا وارد محیط کسب و کار ما میشوند. اما آیا تمامی افراد، مشتری ما نیز هستند؟ مسلما خیر. همیشه حضور زیاد افراد به معنی فروش بیشتر نیست. هرچند که حضور بیشتر آنها بی ارتباط با میزان درآمد ما نیست. به طور خلاصه، منظور از ترافیک هدفمند، ترغیب مشتریان بالقوه به محیط کاری ماست نه تنها بازدیدکننده.

نقش شبکه های اجتماعی در افزایش ترافیک سایت

نقش شبکه های اجتماعی در افزایش ترافیک سایت

امروزه تقریبا تمامی کاربران اینترنت در شبکه های اجتماعی نیز حضور دارند. تا جایی که طبق آمار، کاربران به طور میانگین روزانه ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه در شبکه های اجتماعی حضور دارند. اینستاگرام، تلگرام، واتساپ، توییتر، لینکدین، فیسبوک، یوتیوب، گوگل پلاس و پینترست، از شبکه های اجتماعی پرکاربرد با کاربران فعال زیاد هستند. هرچند به علت مسائل مربوط به اینترنت در ایران، ممکن است دسترسی به تمامی شبکه های اجتماعی به سادگی نباشد. یا شبکه اجتماعی مخاطبان کمتری نسبت به شبکه ای مثل اینستاگرام داشته باشند.

هرچند سوشال سیگنال ، از سرفصل های مهمی است که باید به آن دقت داشته باشیم. اینستاگرام با حجم کاربران بیشتر و فعال در ایران یکی از مهم ترین ابزارها برای افزایش ترافیک سایت به شمار می آید که در مقاله ای به طور جامع به آن خواهیم پرداخت. در مقاله زیر برخی از شبکه های اجتماعی که در ایران نیز برای افزایش ترافیک بدون کاربرد نیستند، معرفی خواهیم کرد.

شبکه های اجتماعی پربازده جهانی در ایران

نام های زیادی از شبکه های اجتماعی پرکاربر و پربازده شنیده و بررسی می شوند. پربازده ترین های شبکه اجتماعی در جهان و ایران با اهمیت بیشتر را بررسی خواهیم کرد:

شبکه اجتماعی تلگرام و افزایش ترافیک سایت

شبکه اجتماعی تلگرام Telegram

تلگرام با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه آپریل ۲۰۲۰ از محبوب ترین شبکه های اجتماعی در جهان است. تلگرام با هدف به چالش کشیدن واتساپ در سال ۲۰۱۳ توسط پاول دوورف ساخته شد. در طول زمان ویژگی هایی که به پیام رسان تلگرام اضافه شد، این اپ را از واتساپ کاربردی تر کرده است. البته هنوز کاربران واتساپ در دنیا بیشتر از تلگرام هستند. ویژگی هایی مانند چت مخفی (secret chat)، امکان استفاده از یک اکانت در چند دستگاه، فضای ابری و امکانات دیگر از برتری های تلگرام محسوب می شوند.

چرا نباید از تلگرام غافل شد؟

تلگرام سعی می کند از نظر امنیتی حرف اول را بین تمامی پیام رسان ها بزند. تلگرام با بیش از ۵۰ میلیون نفر کاربر ایرانی با وجود فیلتر بودن، قدرت این شبکه اجتماعی را تداعی می کند. چرا که این عدد یعنی بیش از ۱۰ درصد کاربران تلگرام را ایرانی ها تشکیل می دهند. ۵۰ میلیون کاربر ایرانی تلگرام برابر ۵۶% کل جمعیت ایران است. این آمار اهمیت فعالیت در این شبکه اجتماعی را بیشتر کرده است.

 

این شبکه اجتماعی ۱ میلیارد کاربر را برای سال ۲۰۲۲ پیش بینی کرده، هرچند رسیدن زودهنگام به این تعداد کاربر دور از انتظار نیست. ممنوعیت ۴۸ ساعته استفاده از واتساپ در سال ۲۰۱۵ و ۷۲ ساعت در سال ۲۰۱۶ به ترتیب ۵٫۷ و ۷ میلیون نفر به کاربران تلگرام افزود. تلگرام در ماه ژوئیه ۲۰۱۹ شاهد افزایش ۳۲۳% نسبت به سال قبل در هنگ کنگ در جریان اعتراضات طرفداران دموکراسی بود. هفته اول آگوست نیز با ۱۰۰% افزایش نسبت به هفته اول ژوئن ۴۱۰۰۰کاربر جدید به این شبکه اجتماعی افزوده شدند. روزانه بیش از ۱۵ میلیارد پیام در تلگرام رد و بدل می شود که این آمار آخرین بار در فوریه ۲۰۱۶ بروزرسانی شده است!

تلگرام طبق آخرین آمارها در آپریل ۲۰۲۰ با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر فعال در جایگاه چهارم بعد از واتساپ، فیسبوک، اینستاگرام، وی چت و وایبر قرار گرفت. البته در ماه مارس ۲۰۱۹ در خلال قطعی فیسبوک که شامل واتساپ هم می شد، در تنها ۲۴ ساعت، بیش تر از ۳ میلیون کاربر جدید جذب کرد. در ماه آگوست ۲۰۱۹ هم ۳ میلیون دانلود کاربران نسخه IOS و ۹ میلیون از نسخه اندروید تلگرام گزارش شد.

تلگرام در کشورهای اتیوپی، ازبکستان و ایران بیشترین محبوبیت را دارد. در ایران کاربران این شبکه اجتماعی از ۲۰ میلیون نفر در سال ۲۰۱۶ به بیش از ۵۰ میلیون در دوسال رسید. جایگاه دوم دانلود بعد از اینستاگرام درجهان متعلق به ازبکستان است. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که در ازبکستان توسط دولت، رستوران ها برای سفارش غذا، صدور جریمه راهنمایی رانندگی و … از تلگرام استفاده می شود.

فقط تلگرام، تلگرامه!

استفاده از تلگرام از ۸ میلیارد پیام در بازه سی روزه، در گزارش ارائه شده تلگرام در سال ۲۰۱۸، گسترش این عدد تا ۱۲ میلیارد در روز در سال ۲۰۱۵ و ۱۵ میلیارد پیام در روز در سال ۲۰۱۶ اهمیت فعالیت در این شبکه اجتماعی را بیشتر می کند.

کانال های تلگرام، گروه پیام رسانی یک طرفه هستند. ادمین کانال میتواند پیام هایی را برای دنبال کنندگان ارسال کند. در تعداد کانال های دنبال کننده هیچ محدودیتی وجود ندارد. هرچند کانال های تلگرام تعاملی نیستند، میتوان با ربات ها قابلیت های بیشتری را اضافه کرد. ربات های بازخورد، ایجاد نظرسنجی و پرداخت هزینه اشتراک برای پیوستن یه یک کانال خصوصی از ویژگی های منحصر به فرد این شبکه اجتماعی محسوب میشود.

جالب اینجاست، پربازدیدترین کانال ها پس از کانال های فیلم مربوط به هند و اخبار تلگرام، متعلق به کانال های فارسی زبان آموزشی، مد و سرگرمی است. تلگرام پتانسیل بسیار زیادی برای رشد و توسعه کسب و کار و افزایش درآمد آنلاین دارد. که مطمئناً در سال های آینده از این پیام رسان خلاق و کاربردی بیشتر خواهیم شنید.

شبکه اجتماعی اینستاگرام Instagram

اینستاگرام از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در دنیا و محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران است. اینستاگرام در سال ۲۰۱۰ رسما به عنوان یک برنامه در گوشی های آیفون شروع به کار کرد. در مدت یک ماه به ۱ میلیون کاربر رسید. که در مقایسه با فیسبوک و توییتر باید گفت که دوسال برای رسیدن به این عدد تلاش کردند. همین باعث شد که در سال ۲۰۱۲ فیسبوک، اینستاگرام را به قیمت یک میلیارد دلار خریداری کند. امروزه سیزدهمین وب سایت محبوب جهان شناخته میشود. طبق یک نظرسنجی، اینستاگرام با ۸۹ درصد رای، مهم ترین کانال رسانه های اجتماعی برای بازاریابی تاثیرگذار شناخته شد. امروز این شبکه اجتماعی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار ارزش گذاری می شود.

افزایش ترافیک سایت با اینستاگرام

چرا فالوورهای اینستاگرام مهم و گاهی گران قیمت هستند؟

از سال ۲۰۱۹ ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعال در اینستاگرام وجود دارد. بیش از ۵۰۰ میلیون نفر همه روزه از استوری های اینستاگرام استفاده می کنند.  ۲۰۰ میلیون کاربر اینستاگرام هرروز حداقل از یک پروفایل تجاری دیدن میکنند. ۸۰ درصد کاربران، یک پروفایل تجاری را در این شبکه دنبال می کنند. به همین علت است که بیش از ۲۵ میلیون کسب و کار در اینستاگرام وجود دارد.

بیش از ۶۰ درصد کاربران این شبکه اجتماعی محبوب حداقل یکبار در روز وارد اینستاگرام می شوند. این در حالی است که در سال ۲۰۲۰ کاربران این شبکه اجتماعی به طور متوسط بیش از ۵۳ دقیقه در روز را در اینستاگرام سپری کردند. که بعد از فیسبوک با ۵۸ دقیقه زمان متوسط، جایگاه دوم را در جهان دارد. جالب توجه است که ۸۹ درصد کاربران اینستاگرام خارج از ایالات متحده آمریکا هستند.

 

ترکیب جنسیت در اینستاگرام شامل ۵۲درصد مونث و ۴۸درصد مذکر و تقریبا یکنواخت است. این شبکه اجتماعی کمی با تاخیر وارد ایران شد. تعداد کاربران ایرانی این شبکه اجتماعی با بیش از ۲۴ میلیون نفر، در جایگاه هشتم بعد از ژاپن و قبل از انگلستان است. براساس آمار باشگاه خبرنگاران جوان در سال ۱۳۹۷ حدود ۳۰ درصد از مردم ایران در اینستاگرام حضور و فعالیت دارند.

چرا باید در اینستاگرام فعال باشیم؟

با تبعیت از الگوهای خارجی، شاهد فعالیت نسل جدیدی از سلبریتی ها در شبکه های اجتماعی هستیم.کاربران در حوزه های مد، غذا، سرگرمی، جهانگردی، ورزش و … به بیان دیدگاه ها و عقاید خودشان به طور مستقیم میپردازند. این کاربران با عناوین بلاگر، اینستاگرامر، اینفلوئنسر و … شناخته می شوند. فالوورها و دنبال کننده های زیاد این اشخاص و صفحات اینستاگرامی را تبدیل به منبع معتبری برای تبلیغات کالا و محصولات تجاری میکنند. تا جایی که سلبریتی های اینترنتی به عنوان ۱۰۰ مسئله کلان کشور در “آینده پژوهی ایران سال ۹۷” نیز بررسی شد. گردش مالی هنگفت ایجاد شده به واسطه خرده سلبریتی ها از موضوعاتی است که این پژوهش به بررسی آن پرداخته.

در نتیجه وقتی ۹۰درصد از حساب ها حداقل یک تجارت را در این شبکه اجتماعی دنبال می کنند، برند ها هم اقدام به بازاریابی در این بستر میکنند. چرا که کاربران این اپلیکیشن از حضور برندها خسته نمی شوند. نگاهی ساده به فعالان اینستاگرام و نرخ تبلیغات صفحات براساس موضوع و تعداد فالوورها، فعالیت هدفمند در شبکه اینستاگرام برای افزایش فروش و کسب درآمد آنلاین، نه تنها گزینه ای مناسب، بلکه یک “باید” جدی تلقی شود. به عنوان مثال طبق یک نظرسنجی، ۷۸درصد افراد برندهای اینستاگرامی را محبوب، ۷۷درصد خلاق، ۷۶ درصد سرگرم کننده و ۷۲درصد متعهد به جامعه دانستند.

البته با توجه به نظر بازاریابان، ۸۹درصد اذعان داشتند که اینستاگرام مهم ترین کانال رسانه های اجتماعی برای بازاریابی تاثیرگذار است. خوشبختانه بازار تاثیرگذار این شبکه اجتماعی هنوز هم اشباع نشده. این یک خبر دلگرم کننده برای برندهایی است که می خواهند افزایش فروش آنلاین با اینستاگرام را تجربه کنند. هرچند که خطر فیلترشدن شبکه اجتماعی اینستاگرام در ایران نیز دور از ذهن نیستشبکه های اجتماعی پربازده در افزایش ترافیک

شبکه اجتماعی لینکدین LinkedIn و کاریابی

۳۰۳ میلیون کاربر فعال ماهانه و ۱۲۱ میلیون کاربر فعال روزانه، لینکدین را یک شبکه اجتماعی قدرتمند برای افزایش درآمد کسب و کارها ساخته است. همین امر باعث شده که ۹۲درصد کمپانی های اول دنیا، از شبکه اجتماعی لینکدین استفاده کنند. هرچند هدف لینکدین جذب ۳ میلیارد کاربر است. پس هنوز هم برای افزایش فروش کسب و کار شروع فعالیت، در لینکدین لازم است و دیر نیست.

لینکدین شبکه اجتماعی حرفه ای برای کسب و کارها و ارتباطات کاری به شمار می آید. این شبکه اجتماعی امکان مشاهده و پیگیری زندگی کاری افراد و کسب و کارها را فراهم میکند. در لینکدین کاربرانی  با تخصص های گوناگون وجود دارند. این شبکه، امکان ارتباط با حرفه ای های حوزه های کاری مختلف را فراهم می کند. هدف کاربران لینکدین به طورکلی ایجاد و گسترش ارتباطات کاری، اشتراک گذاری دانش و مهارت یا پیداکردن موقعیت های شغلی است.

باید توجه کنیم طبق آمار، سهم لینکدین ۱۷ دقیقه از ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه زمان متوسط حضور کاربران شبکه های اجتماعی است. اهمیت فعالیت در این شبکه برای افزایش ترافیک سایت واضح است. افراد متقاضی کار به طور متوسط ۳۰ دقیقه در لینکدین وقت میگذرانند! این آمار جهانی اثبات می کند که لینکدین یک شبکه اجتماعی قوی برای یافتن کار نیز هست. به همین علت بیش از ۸۷ میلیون از ۲میلیارد جوان ۱۸ تا ۲۴ ساله دنیا عضو لینکدین هستند.

۹۴درصد از تجارت های بر مبنای بازاریابی تجارت به تجارت (B2B) برای توزیع محتوا از لینکدین استفاده میکنند. چرا که حدود ۸۰درصد سرنخ های تولید شده (Lead Generation) در بازارهای B2B در لینکدین بوده است. ۳۸ درصد از بازاریابان B2B اعلام کردند از لینکدین درآمد داشته اند. این یعنی بیشتر از یک سوم بازاریابان تجارت به تجارت B2B از لینکدین برای کسب و کار و افزایش فروش خود استفاده کرده اند. این عدد ۳ برابر توییتر، ۴برابر فیسبوک و ۱۹ برابر اینستاگرام است.

افزایش فروش با لینکدین

از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ استفاده از کمپانی پیج ها در لینکدین بیش از دوبرابر شده. علت رشد از ۲۴درصد به ۵۷ درصد در یک سال، کمک به دستیابی به مشتریان یا مشتری های جدید است. داشتن یک کمپانی پیج در لینکدین با توضیحات به روز شده، تفاوت عمده در افزایش فروش ایجاد خواهد کرد. در سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۰ میلیون فرصت شغلی در لینکدین ایجاد شده. که بیشتر از ۴٫۶میلیون از این فرصت های شغلی مربوط به گروه مدیریت است.

 

تمامی موارد یاد شده اهمیت بیش از پیش برای حضور در لینکدین را نشان می دهد. اگر صاحب یک تجارت بر پایه بازاریابی تجارت به تجارت (B2B) هستید، حضور در این شبکه اجتماعی بسیار اهمیت بیشتری دارد.

شبکه اجتماعی توییتر Twitter

توییتر یک سرویس میکروبلاگینگ است. یعنی در شبکه اجتماعی توییتر، وبلاگ نویسی در ۱۴۰ کارکتر یا حرف فراهم شده. این یعنی میتوان خبر، دیدگاه یا جملات خود را با جملات کوتاه به مخاطبان منتقل کرد. توییتر با بیش از ۱٫۳میلیارد حساب کاربری، ماهانه ۳۳۰ میلیون کاربر فعال و ۱۴۵ میلیون کاربر روزانه، یک شبکه اجتماعی مهم برای افزایش فروش کسب کارها و افراد محسوب می شود.

کاربران توییتر به طور متوسط ۱۷۰ دقیقه از زمان خود را هر ماه در این شبکه اجتماعی سپری می کنند. دو سوم کاربران این شبکه اجتماعی را آقایان تشکیل می دهند. هر روز بیش از ۵۰۰میلیون توییت می شود، یعنی در هر ثانیه بیش از ۶۰۰۰ توییت. این یعنی توییت های روزانه شبکه اجتماعی توییتر یک کتاب ۱۰ میلیون صفحه ای بالقوه است. پیشنهاد زیزی گو قبل از شروع فعالیت، مرور روش های گسترش محتوا در شبکه های اجتماعی است.

بیشتر از ۶۵درصد از شرکت های آمریکایی با بیش از ۱۰۰ کارمند، از توییتر برای بازاریابی استفاده میکنند. ۷۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۷ برای تبلیغات هزینه شده. ۵۴ درصد کاربران نظرسنجی شده توسط توییتر، گزارش دادند، بعد از مشاهده یک نام تجاری در شبکه اجتماعی توییتر، مراجعه به سایت، جستجوی مارک یا بازتوییت کرده اند.

شبکه اجتماعی فیسبوک Facebook

باور اینکه متوسط زمان استفاده کاربران این شبکه اجتماعی بیش از ۱۴۰۰ دقیقه در هر ماه است شاید سخت باشد. این یعنی کاربران فیسبوک بیشتر از ۲۳۳ ساعت، یعنی تقریبا زمانی حدود یک اشتغال تمام وقت، یا نزدیک ۱۰روز کامل هر ماه خودشون رو صرف این شبکه اجتماعی می کنند! این مربوط به ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون کاربر فیسبوک است. جالب است بدانیم که جمعیت استفاده کنندگان اینترنت در جهان ۴٫۴ میلیارد نفر است.

هرچند این شبکه اجتماعی بزرگ جهانی در ایران فیلتر است. فیسبوک بیش از ۲۳ میلیون کاربر در خاورمیانه دارد. کاربران ایرانی این شبکه بیش از ۲ میلیون نفر تخمین زده شده. نباید فراموش کنیم که اگر قصد افزایش درآمد دلاری دارید، نباید ازین جمعیت زیاد کاربر فیسبوک چشم پوشی کنید. چرا که تعداد کاربران فیسبوک چیزی در حدود مجموع جمعیت کشور هند و چین است.

۳ پیشنهاد زیزی گو در استفاده از شبکه های اجتماعی

آیا باید در تمامی شبکه های اجتماعی حضور داشته باشیم؟ آیا باید در تمامی این شبکه های اجتماعی فعال باشیم؟ حضور و فعالیت در تمامی این رسانه ها ممکن و کارآمد هستند؟ پیشنهادات مجموعه زیزی گو؛ فعال در زمینه رشد کسب و کارهای اینترنتی از سال ۱۳۹۴ میتواند برای شما نیز مفید باشد. پس از ساخت لینک اشتراک در شبکه های اجتماعی برای استفاده هرچه بهتر از ابزار بررسی شده این سه پیشنهاد رو فراموش نکنید

  • تعیین کنید کجا مخاطبانتان، مشتری بالقوه نیز هستند؟ بی شک همه مخاطبان ما، مشتریان ما نیستند. اشبکه های اجتماعی ذکرشده، میتوانند مخاطبان بیشتری برای همه تجارت ها ایجاد کنند. اما وب سایت ها، متناسب با کسب و کار و مشتریان مخصوص ما طراحی میشوند. تعیین کنید که مخاطبانتان کجا تبدیل به مشتری بالقوه میشوند. مشتریان بالقوه شما، مخاطبان فعال کدام شبکه اجتماعی هستند؟
  • فقط پشتکار عامل موفقیت نیست؛ هدفمند عمل کنید. این درسته که هرکدوم از ابزارهایی که به دیده شدنمون کمک میکنن مهمن؛ ولی اینو نباید یادمون بره که همیشه کار زیاد، بازده بیشتری نداره. به جای اینکه انرژی زیادی برای فعالیت توی شبکه اجتماعی بذارین، انرژیتون رو هدفمند برای مخاطبانتون استفاده کنید.
  • به جای آنکه در تمامی شبکه های اجتماعی فعال باشید، در یکی از آنها بهترین شوید! برای فعالیت هدفمند در شبکه های اجتماعی انرژی زیادی صرف خواهید کرد. اگر تعداد مخاطب هدفمند خودتون رو بیشتر کنید، رشد میکنید؛ نه فقط تعداد مخاطبان. شبکه اجتماعی متناسب با کسب و کار خودتون رو بر اساس تعداد کاربران با مشتری بالقوه بیشتر انتخاب کنید. این از رموز افزایش بازدید سایت شماست؛ در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید ولی در حداقل یکی از آن ها واقعا فعال باشید.

 “دقت کردین این آموزش با سه لحن محاوره، دوستانه و رسمی تر نوشته شده؟ به نظرتون محتواهای آموزشی لحن های رسمی تر داشته باشن یا دوستانه و محاوره ای تر؟”

 

ارسال پاسخ