استفاده از تقویم فارسی در سایت

یکی از مواردی که به وفور در سایت های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد ، تقویم می باشد. در این مطلب قصد داریم به بررسی یکی از بهترین کتابخانه های تقویم فارسی بپردازیم.

هنگامی که در قالب یک پنل کاربری و یا یک فرم ، قصد دریافت اطلاعاتی مانند تاریخ را از کاربر دارید ، همواره استفاده از تقویم فارسی یک معضل همیشگی برای مدیران وب سایت ها به شمار می رود. استفاده از یک تقویم فارسی جذاب در طراحی سایت ، یکی از مواردی است که می تواند در زیباسازی رابط کاربری موثر بوده و باعث بهبود تجربه کاربری بازدیدکنندگان سایت می شود.

همانطور که می دانیم ، توجه درست به UX و UI در طراحی وب سایت ، از جمله مواردی است که هم باعث افزایش ترافیک سایت می شود و هم در کاهش رتبه الکسا و سئوی سایت موثر است.

در طول سایت های اخیر ، کتابخانه های مختلفی برای استفاده از تقویم فارسی جاوا اسکریپت در سایت معرفی شده اند. اما به جرات می توان گفت که هیچ کدام به اندازه کتابخانه Persian Date/Time Picker از چنین کیفیت فوق العاده ای برخوردار نیستند.

طریقه استفاده از کتابخانه تقویم فارسی

پس از ورود به آدرس سایت که در زیر برای شما قرار داده شده است:

http://babakhani.github.io/PersianWebToolkit

تقویم فارسی

سه کتابخانه برای شما به نمایش در می آید. کتابخانه اول (سمت چپ) ، شامل تمامی توابعی است که در استفاده از تاریخ فارسی برای برنامه نویسان جاوا اسکریپت مفید واقع می شود. هنگامی که قصد نمایش تاریخ به صورت فارسی در سایت خود دارید ، استفاده از این کتابخانه می تواند برای شما مفید واقع شود. با ورود به بخش Document می توانید با دستورالعمل های خاص برای استفاده از تاریخ فارسی به صورت دلخواه خود آشنا شوید. به منظور دانلود فایل نیز می توانید بر روی دکمه Github ، به صفحه مربوط به دانلود این فایل وارد شوید.

 

در کتابخانه سمت راست نیز یک نمودار حرارتی فارسی است. درواقع یک heat map یا یک نمایش گرافیکی از داده ها می باشد که در آن مقادیر فردی موجود در یک ماتریس به عنوان رنگ نمایش داده می شوند. در این حالت می توانید با تعیین یک تاریخ خاص ، برای کاربران سایت یک یادآور ایجاد کنید.

اما مهمترین کتابخانه موجود ، Persian Date/Time Picker می باشد که در وسط قرار دارد. به وسیله این کتابخانه می توانید یک تقویم فارسی بسیار زیبا و شهودی برای کاربران خود ایجاد کنید تا در زمانی که قصد ارسال یک سری اطلاعات در قالب تاریخ برای شما دارند ، بتوانند این انتخاب را به سادگی هرچه تمام تر انجام دهند. تعیین تاریخ تولد ، تاریخ شروع و پایان یک کمپین خاص و تعیین مواردی از این دست ، به وسیله یک تقویم فارسی جاوا اسکریپت بسیار زیبا و لذت بخش می باشد. در این حالت هم با کلیک بر روی Document ، با توضیحات کامل نحوه استفاده از کتابخانه آشنا می شوید و دکمه Github نیز شما را به صفحه مربوط به دانلود کتابخانه راهنمایی می کند.

با تشکر از جناب رضا باباخانی ، توسعه دهنده این کتابخانه ها

ارسال پاسخ