آموزش تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل – بخش دوم

مدتی قبل در یک مطلب بسیار کاربردی ، تعدادی از تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل را برشمردیم و آموختیم که چگونه می توان نمایش نتایج گوگل را شخصی سازی کرد. اما تنظیمات دیگری نیز وجود دارند که می توان با اعمال آن ها ، به نتایج دقیق تری رسید.

تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل (بخش دوم)

امکاناتی که در آموزش قبل ، یعنی بخش اول آموزش تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل به آن ها اشاره شد ، برای بسیاری از کاربران زیزی گو مفید بود. در هنگام سفارش بررسی سفارش افزایش ورودی گوگل بسیاری از کاربران ، مشاهده می شود که لینک سایت آن ها در بین ۱۰۰ سایت نخست گوگل قرار ندارد. هنگامی که آن ها نتوانند کلمه کلیدی مناسبی را برای سایت خود بیابند ، ما لینک آموزش قبل را در اختیار آن ها قرار می دهیم تا بر اساس آن ، بتوانند یک کلمه کلیدی مناسب بیابند.

  • بیشتر بخوانید: تنظیمات پیشرفته جستجوی گوگل (بخش اول)

حال می خواهیم به بررسی امکانات و شرایط دیگری بپردازیم که در هنگام جستجو می تواند در نتایج شما تاثیرگذار باشد.

جستجوی فارسی

این امکان وجود دارد که با تغییر در آدرس url سرچ گوگل ، نتایج را به صورت فارسی (و یا هر زبان دلخواه) مشاهده کنید. هنگامی که عبارت hl=fa را به آدرس بیافزایید ، صفحه گوگل به صورت راست به چپ (RTL) تغییر وضعیت داده ، منوی گوگل کاملا به حالت فارسی درآمده و گزینه Translate this page نیز دیگر در کنار آدرس هر سایت به نمایش درنمی آید. البته در حالت عادی ممکن است این جستجو با جستجوی معمولی تفاوتی نداشته باشد ، اما این احتمال وجود دارد که تعدادی از وب سایت هایی که متاهای زیر را در بخش head سایت خود قرار داده اند ، در حستجوی محلی جایگاه بهتری را از آن خود کنند.

برای یک سرچ فارسی می توانید از لینک زیر استفاده کنید:

 

https://www.google.com/search?q=clickaval&hl=fa

پس با توجه به آموزش قبل ، نمایش ۱۰۰ نتیجه نخست به صورت فارسی از طریق لینک زیر صورت می پذیرد:

https://www.google.com/search?q=clickaval&num=100&hl=fa

جستجوی کامل و بدون فیلتر

بعضی مواقع پیش می آید که گوگل ، تعدادی از نتایج را فیلتر کرده و آن ها را در نتایج اولیه نمایش نمی دهد. این مسئله می تواند دلایل زیادی داشته باشد که از حوصله بحث این آموزش خارج می باشد. اما نکته ای که وجود دارد این است که پس از مشاهده به طور مثال ۱۰ ، ۱۵ صفحه از نتایج ، با پیغامی مشابه تصویر زیر رو به رو می شویم:

فیلتر شدن نتایج گوگل

این پیغام عنوان می کند که در این جستجو ، تنها ۲۶۰ نتیجه مشابه برای ما بازگردانده شده و اگر می خواهیم تمامی نتایج به صورت دقیق تر نمایش داده شوند ، بر روی لینک repeat the search with the omitted results included کلیک کنیم. اما این امکان برای ما وجود دارد که بدون پیشمایش تمامی صفحات و کلیک بر روی این لینک نیز به نتایج بدون فیلتر گوگل دستیابی داشته باشیم. بدین منظور از لینک زیر استفاده میکنیم:

https://www.google.com/search?q=clickaval&filter=0

لینک زیر ۱۰۰ نتیجه نخست گوگل را در زبان فارسی و بدون فیلتر باز می گرداند:

https://www.google.com/search?q=clickaval&num=100&hl=fa&filter=0

نکته: تفاوتی بین جایگاه hl ، num و filter وجود نداشته و آن ها را می توانید بدون درنظر گرفتن ترتیب به کار ببرید.

جستجو با فیلتر-شکن

هنگامی که از فیلتر-شکن بر روی سیستم و یا موبایل خود استفاده می کنید ، دقت داشته باشید که ممکن است با نتایج متفاوتی در سرچ گوگل مواجه شوید. از آن جایی که شما در هنگام استفاده از فیلتر-شکن از IP یک کشور خارجی نتایج جستجو را مشاهده می کنید ، این احتمال وجود دارد که نتایج جستجو به صورت عادی نمایش داده نشده و لینک سایت شما در جایگاه متفاوتی قرار داشته باشد.

 

گاهی اوقات حتی با خاموش نمودن فیلتر-شکن نیز این مسئله برطرف نشده و برای نمایش عادی نتایج جستجو ، بایستی مودم و یا دیتای موبایل خود را خاموش و روشن نمایید.

ارسال پاسخ